Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Škola » Součásti školy » MŠ Archlebov

Mateřská škola Archlebov

Charakteristika

Jsme typem jednotřídní mateřské školy pro děti od 3 do 6 let s kapacitou 25 dětí.

Od roku 1962 je mateřská škola umístěna v rodinné vilce s prostornou zahradou. Budova je dvoupodlažní s hernou, jídelnou, tělocvičnou a ložnicí. Kuchyně je využívaná pouze k přípravě přesnídávek a svačin a k výdeji obědů. Obědy se dováží ze ZŠ Archlebov. Všem zaměstnancům naší mateřské školy jde především o spokojené děti a také rodiče.

Personální obsazení

/tr
Příjmení a jménoFunkce
Marie Lisalovávedoucí učitelka
Mgr. Petra Válkováučitelka
Petra Kobzováškolnice

Provoz MŠ

Od 6.30 do 15.45 hod.

Výchovně vzdělávací činnost

Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu, který vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Cílem vzdělávání je rovnoměrný rozvoj dětí ve všech vzdělávacích oblastech s respektováním individuálních potřeb a zájmů dětí.

Školní vzdělávací program

Motto:

„Příroda nám dává vše, co potřebujeme a je jenom na nás, jaká bude pro příští generace. Dívej se, pozoruj a nepřestávej žasnout.“

Záměrem našeho TVP je vytváření systematického okruhu poznatků o přírodě a její ochraně přiměřených věku dětí.