Školní zájezd do Anglie

Ve čtvrtek 21. 3. 2024 se skupinka 21 žáků druhého stupně vydala na školní zájezd do Anglie. V pátek 22. 3. jsme započali náš program návštěvou Londýna. Navštívili jsme muzeum voskových figurín Madame Tussauads, prohlídli jsme si London Dungeon, což je muzeum, kde se žáci interaktivní formou seznámili s děsivými body z britské historie, mýty a legendami. Den jsme zakončili na London Eye a prohlédli jsme si tak Londýn z výšky 135m. Večer jsme se shledali s rodinami, které si skupinky žáků odvezly do svých domovů, kde jim zprostředkovaly autentický zážitek z prostředí anglických rodin.

Další den jsme navštívili přímořské město Brighton, kde jsme si prohlédli královský palác Royal Pavilion, prošli jsme se uličkami The Lanes, prohlídli jsme si město z vyhlídkové věže British Airways i360 a také jsme navštívili známé zábavní molo Brighton Pier. Večer jsme se opět shledali s hostitelskými rodinami.

Třetí den byla na programu prohlídka dalších částí města Londýna. Navštívili jsme královskou observatoř Greenwich, prohlédli jsme si Buckinghamský palác s výměnou stráží, sídlo britského premiéra a ministra financí na Downing street, Westminsterský palác (sídlo Parlamentu) a Elizabeth Tower se známým zvonem Big Ben. Žáci měli možnost zažít atmosféru jednoho z nejznámějších trhů v Londýně Borough Market. Odpoledne jsme se vydali na pěší obchůzku podél nábřeží řeky Temže, přešli jsme známý Tower Bridge a viděli také pevnost Tower, ve které se nachází korunovační klenoty. Večer jsme se vydali na cestu zpět do České republiky.

Žákům se výlet velmi líbil, byli nadšeni z prostředí Londýna i Brightonu, líbilo se jim také prostředí a pohostinnost britských rodin.

Mgr. Kristýna Jarolíková