Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2016/2017 » Zájezd do Vídně

Zájezd do Vídně

21. 12. 2016

Dne 21. prosince 2016 se někteří žáci naší školy zúčastnili celodenního zájezdu do hlavního města Rakouska - do Vídně. Tento výlet nám nabídla cestovní kancelář Zájezd ze Šlapanic, jeli jsme spolu se Základní školou Žarošice.
Z Archlebova jsme vyrazili brzy ráno zájezdovým autobusem do Žarošic, kde se k nám přidali žáci a paní učitelky místní školy. Další a také poslední zastávkou byl Mikulov, tam přistoupila paní průvodkyně. Cesta autobusem nám rychle utíkala, paní průvodkyně nám po celou dobu vyprávěla základní informace a také zajímavosti o Vídni. Asi za hodinu a půl jsme byli na místě.
Ve Vídni jsme absolvovali pěší prohlídku po městě, navštívili jsme několik vánočních trhů a prošli významné části jako např. Rakouský parlament, Mozartův dům, Náměstí sv. Štěpána, Náměstí hrdinů, radnice a další. Asi 2 hodiny jsme strávili v Přírodovědném muzeu, které bylo opravdu velmi zajímavé a bylo by potřeba alespoň jednou tolik času na důkladné projití a prostudování všech expozic.
Program jsme ukončili na náměstí Rathausplatz, kde se každoročně koná Vídeňský vánoční trh, a na kterém jsme si dali asi hodinový rozchod. Zážitek to byl opravdu nezapomenutelný. Na každém kroku jsme cítili lahodnou vůni čokolády, dřeva či perníčků. Všude byly k vidění krásné výrobky, ať už skleněné ozdoby na stromeček nebo hračky ze dřeva. Některé děti ochutnaly i dětský punč v překrásném hrníčku ve tvaru boty, který si pak přivezly domů jako dárek svým blízkým. Výborná byla také jablka balená v cukru nebo jahody v čokoládě.
Po celém dni stráveném ve Vídni v mrazivém počasí jsme se už těšili zpátky do autobusu, kde jsme se ihned zahřáli - pomohlo nám k tomu i řešení vědomostního kvízu, který pro nás připravila cestovní kancelář. Společně s paní průvodkyní jsme si nakonec prošli celý test i se správným řešením.
Zájezd se nám i přes nepříznivé počasí vydařil, domů jsme přijeli plní nových poznatků a také zážitků.