Základní škola a Mateřská škola Archlebov

Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2016/2017 » Zájezd do Vídně

Zájezd do Vídně

21. 12. 2016

Dne 21. prosince 2016 se někteří žáci naší školy zúčastnili celodenního zájezdu do hlavního města Rakouska - do Vídně. Tento výlet nám nabídla cestovní kancelář Zájezd ze Šlapanic, jeli jsme spolu se Základní školou Žarošice.
Z Archlebova jsme vyrazili brzy ráno zájezdovým autobusem do Žarošic, kde se k nám přidali žáci a paní učitelky místní školy. Další a také poslední zastávkou byl Mikulov, tam přistoupila paní průvodkyně. Cesta autobusem nám rychle utíkala, paní průvodkyně nám po celou dobu vyprávěla základní informace a také zajímavosti o Vídni. Asi za hodinu a půl jsme byli na místě.
Ve Vídni jsme absolvovali pěší prohlídku po městě, navštívili jsme několik vánočních trhů a prošli významné části jako např. Rakouský parlament, Mozartův dům, Náměstí sv. Štěpána, Náměstí hrdinů, radnice a další. Asi 2 hodiny jsme strávili v Přírodovědném muzeu, které bylo opravdu velmi zajímavé a bylo by potřeba alespoň jednou tolik času na důkladné projití a prostudování všech expozic.
Program jsme ukončili na náměstí Rathausplatz, kde se každoročně koná Vídeňský vánoční trh, a na kterém jsme si dali asi hodinový rozchod. Zážitek to byl opravdu nezapomenutelný. Na každém kroku jsme cítili lahodnou vůni čokolády, dřeva či perníčků. Všude byly k vidění krásné výrobky, ať už skleněné ozdoby na stromeček nebo hračky ze dřeva. Některé děti ochutnaly i dětský punč v překrásném hrníčku ve tvaru boty, který si pak přivezly domů jako dárek svým blízkým. Výborná byla také jablka balená v cukru nebo jahody v čokoládě.
Po celém dni stráveném ve Vídni v mrazivém počasí jsme se už těšili zpátky do autobusu, kde jsme se ihned zahřáli - pomohlo nám k tomu i řešení vědomostního kvízu, který pro nás připravila cestovní kancelář. Společně s paní průvodkyní jsme si nakonec prošli celý test i se správným řešením.
Zájezd se nám i přes nepříznivé počasí vydařil, domů jsme přijeli plní nových poznatků a také zážitků.

Fotografie

náhled fotografie 6773.jpg
náhled fotografie 6774.jpg
náhled fotografie 6775.jpg
náhled fotografie 6776.jpg
náhled fotografie 6781.jpg
náhled fotografie 6777.jpg
náhled fotografie 6778.jpg
náhled fotografie 6779.jpg
náhled fotografie 6780.jpg
náhled fotografie 6782.jpg
náhled fotografie 6783.jpg
náhled fotografie 6784.jpg

zpět na stránku „Školní rok 2016/2017“


nahoru


Copyright © 2007 – 2012 Základní škola a Mateřská škola Archlebov

Webdesign © 2007 – 2012 StastnyWeb