Základní škola a Mateřská škola Archlebov

Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2016/2017 » Exkurze do ZOO Brno

Exkurze do ZOO Brno

31. 10. 2016

Poslední říjnový den se žáci naší školy zúčastnili exkurze do zoologické zahrady v Brně. Z Archlebova jsme vyjeli v osm hodin a na místo jsme dorazili zhruba za hodinu. Zoologická zahrada města Brna, která patří mezi významné zoologické zahrady České republiky, se nachází v atraktivním areálu Mniší hory v Brně - Bystrci.
V zoo byly děti rozděleny do dvou skupin. Ti mladší (1. - 4. ročník) pod vedením paní učitelky Rotreklové a ti starší (5. - 9. ročník) pod vedením paní učitelky Kožuské. Každá skupina měla svou průvodkyni a svůj výukový program, který byl koncipován do dvou částí, celková délka představovala tři vyučovací hodiny. Jedna část proběhla v promítacím sále ve správní budově a druhá v areálu zoo.

Výukový program Naši savci - starší žáci měli možnost blíže se seznámit se zástupci savců žijících na území České republiky. Dozvěděli se, jak jednotlivé druhy vypadají, kde žijí, jaký mají pro přírodu význam, jak je od sebe odlišíme a hlavně také, jak je chránit. Velmi zajímavé byly zvukové záznamy hmyzožravců a poznávání druhů savců podle lebky. Poté následovala prohlídka zoologické zahrady, kde se nám nejvíce líbila rodinka medvědů hnědých, která byla velmi zvědavá a ochotně nám pózovala při fotografování.
Výukový program Výprava do Afriky - mladší žáci se seznámili se zvířenou Afriky. Poznávali známé i méně známé savce a ptáky uvedeného kontinentu, dozvěděli se základní informace o způsobu jejich života a také příčiny jejich ohrožení. Děti si prohlédly a určovaly různé přírodniny - rohy, lebky, srst. Program byl veden hravou formou a žáci si vyzkoušeli nejrůznější aktivity. Další část programu proběhla také s průvodcem, a to u živých zvířat v areálu zoo.
Oba programy byly doplněním standardní výuky přírodopisu a navazovaly na tematické okruhy RVP.
Prohlídka byla ukončena ve 13 hodin, kdy byl naplánován odjezd zpátky do Archlebova. Tato exkurze přispěla k oživení výuky přírodopisu na naší škole a žákům se velmi líbila.

Fotografie

náhled fotografie 6738.jpg
náhled fotografie 6740.jpg
náhled fotografie 6741.jpg
náhled fotografie 6747.jpg
náhled fotografie 6742.jpg
náhled fotografie 6743.jpg
náhled fotografie 6744.jpg
náhled fotografie 6745.jpg
náhled fotografie 6746.jpg

zpět na stránku „Školní rok 2016/2017“


nahoru


Copyright © 2007 – 2012 Základní škola a Mateřská škola Archlebov

Webdesign © 2007 – 2012 StastnyWeb