Červnové výletování dětí z MŠ Archlebov

Jak jsme dětem slíbili, tak jsme vyjeli všichni do okolí za dalším poznáváním.V obci Žarošice jsme si s dětmi prohlédli místní muzeum, kde nás nejvíce zaujela stará školní třída a obydlí pana učitele. V lékárně nás paní magistra provedla i přípravnou léků a ukázala nám pokus s bylinkami. V místní pobočce České pošty jsme si prohlédli výdejnu balíků i co je za přepážkou. V obci Uhřice jsme se učili orientaci v terénu a dali si ovocnou svačinku. Do Kyjova jsme vyjeli za kulturou na Absolventský koncert žáků místní LŠU, který děti inspiroval ke zkouškám v LŠU. Ve Ždánicích jsme již podruhé navštívili Stateček na začátku s novými přírůstky mláďátek. Zvládli jsme se zastavit i v místní knihovně a proběhnout se v přírodním  bludišti. Společný celodenní výlet s malými kamarády do Kovozoo nás přímo nadchl pestrostí výtvorů, různými prolízačkami a výstupy do výšek nad areál. Již druhou kolojízdu jsme si tentokrát zpestřili o vylezení na posed i vzdálenou kazatelnu, kde byl překrásný výhled do okolí. Naposledy jsem navštívili naši kouzelnou Tramtárii, kde jsme si udělali menší piknik a užili si poslední chvíle v tomto pro nás magickém místě.

Marcela Steigerová