Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2016/2017 » Přírodovědná vycházka

Přírodovědná vycházka

19. 5.

PŘÍRODOVĚDNÁ VYCHÁZKA

Přírodovědná vycházka byla letos naplánována na pátek 19. května a byla určena, tak jako každý rok, pro žáky 6. a 7. ročníku. Vždy chodíme ke kapličce, ale tentokrát jsme šli opačným směrem a došli až k Balatonu.

Účelem naší vycházky bylo praktické poznávání rostlin a živočichů. Žáci 7. třídy měli za úkol poznávat a sbírat rostliny, které po vysušení a vylisování později použijí do svých herbářů. Zaměřili jsme se zejména na plané byliny, nevynechali jsme však ani listy stromů a rostliny rostoucí v lese.

Žáci 6. třídy v hodinách přírodopisu probírají členovce, na vycházce tedy měli za úkol hledat a pojmenovávat jednotlivé druhy tohoto řádu.

Velkou pochvalu si zaslouží Petr Sekanina, který byl nejlépe vybaven všemi potřebnými věcmi jako správný přírodovědec a také našel nejvíce druhů hmyzu.

Poté, co jsme si jednotlivé druhy bezobratlých prohlédli, jsme je opět vypustili na svobodu.

Asi největším překvapením pro nás pro všechny byl důkaz přítomnosti bobra u Balatonu. Viděli jsme totiž ohlodané kmeny stromů a náznaky hráze.

Vycházka se nám vydařila, sluníčko krásně svítilo a žáci se mimo jiné naučili také to, že je nutné více si všímat přírody kolem sebe a chránit ji.