Základní škola a Mateřská škola Archlebov

Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2016/2017 » Into the wild with English quide

Into the wild with English quide

21. 4.

SOUTĚŽ V ZOOLOGICKÉ ZAHRADĚ BRNO

 21. DUBNA 2017

Zoologická zahrada v Brně ve spolupráci s Gymnáziem Slovanské náměstí pořádá každoročně zajímavou soutěž pro žáky 2. stupně ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Nese název Into the wild with English guide a je zaměřena zejména na zoologii, okrajově se však dotýká i jiných oborů, jako je ekologie, botanika a ochrana přírody.

Z Archlebova jsme vyjeli ve složení Andrea Kolaříková, Štěpán Dejdar, Marie Lupačová a Tadeáš Zobal. Doprovázela nás paní učitelka Kožuská. V zoo jsme ve správní budově obdrželi veškeré informace o průběhu soutěže a pak už celé dopoledne probíhalo v anglickém jazyce. Na stanovištích na nás čekali studenti gymnázia, od kterých jsme dostali úkoly a otázky v angličtině, stejně tak komunikace s nimi byla v anglickém jazyce. Mluvili srozumitelně a pomalu, takže jsme rozuměli velmi dobře. Abychom splnili všechny úkoly, museli jsme projít celou zoo. Otázky byly rozvěšeny v celém areálu. Angličtina nám vůbec nečinila potíže, avšak zoologické otázky byly tedy pěkně záludné a obtížné. Vybírali jsme z odpovědí a, b, c nebo d.

Této soutěže se zúčastnilo celkem 54 družstev. Byl to napínavý souboj, ve kterém nakonec zvítězili žáci ZŠ Vedlejší. Naše škola se umístila na 36. místě, což není vůbec špatné na to, že jsme jeli poprvé a nevěděli, co nás čeká.

V zoo se nám moc líbilo, bylo to příjemně strávené dopoledne, kdy jsme si vyzkoušeli i jinou formu získávání vědomostí.

Fotografie

náhled fotografie 7356.jpg
náhled fotografie 7357.jpg
náhled fotografie 7358.jpg
náhled fotografie 7359.jpg
náhled fotografie 7360.jpg
náhled fotografie 7361.jpg

zpět na stránku „Školní rok 2016/2017“


nahoru


Copyright © 2007 – 2012 Základní škola a Mateřská škola Archlebov

Webdesign © 2007 – 2012 StastnyWeb