Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2013/2014 » Prosincové těšení

Prosincové těšení

prosinec

Prosincové těšení

V prosinci probíhá v naší škole několik akcí a z atmosféry je poznat, že se blíží Vánoce.

Mikulášský karneval – je oblíbený a děti se na něj velmi těší. Sobotní odpoledne je plné soutěží a her a pro děti jej připravuje Klub rodičů při ZŠ Archlebov.

Vánoční dílny a jarmark - žáci naší školy a děti z mateřských školek vytváří krásné výrobky na dekoraci domovů a drobné dárečky v rámci vánočních dílen a prodávají je na vánočním jarmarku, který se každoročně koná v tělocvičně naší školy. Na jarmark jsou zváni i řemeslníci z okolí. Krásnou předvánoční atmosféru dotváří vůně čaje, čerstvě napečeného cukroví a starodávný zvyk lití olova.

Mikulášská nadílka – žáci 9. ročníku přestrojení za Mikuláše, anděle a čerty rozdávají žákům balíčky se sladkostmi.

Vánoční koncert – k vánoční atmosféře přispělo letos vystoupení orchestru dechových žesťových nástrojů

Zpívání u vánočního stromu - před Vánocemi žáci nacvičují vystoupení k obecnímu vánočnímu stromu. Den před Štědrým dnem se zde sejde celá „dědina“ a žáci naší školy spolu s dětmi z mateřské školy, dětmi z národopisného souboru Archlebjánek a smíšeným pěveckým sborem vytvoří tu správnou vánoční atmosféru. Podává se horký čaj pro děti, svařené víno pro dospělé a cukroví připravené dětmi ve škole.

Vánoční jarmark
Vánoční jarmark
Mikulášská nadílka

zpět na stránku „Školní rok 2013/2014“