Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2011/2012 » Výlet - Chřiby

Výlet - Chřiby

24.5.2012

Chřiby A hrad Cimburk

Dne 24.5.2012 se uskutečnil výlet prvního stupně a devátého ročníku. Cílovou destinací byly chřibské lesy a zřícenina hradu Cimburk.

Na místo byly děti dopraveny objednaným autobusem. Poté následoval výšlap, s častými přestávkami na občerstvení, na hrad Cimburk. Po zakoupení vstupného byl dětem podán výklad o původu zříceniny místní průvodkyní. Následovala pauza na oběd. Děti si na zřícenině doplnily zásoby sladkostí, pochutin a někteří i tekutin. Poté se vyrazilo směr Kozel (vyhledávaný neveliký skalní útvar), u nějž následovala další delší pauza. Děti si zahrály různé pohybově dramatické hry. Další destinací měla být Kazatelna, kam jsme z důvodu únavy převážné většiny dětí již nedošly a místo toho jsme se vydali nejkratší cestou zpět k místu, kde nás měl čekat autobus, který po zavolání ihned dorazil na nové stanoviště, jež se nacházelo nedaleko původního smluveného místa. Dětem se výlet moc líbil a to i přesto, že nebyl naplněn jeho účel, což mělo být seznámení s turistickými destinacemi Chřibů. Dětem byl v průběhu putování dán výklad o historii různých míst Chřibů a především byly obeznámeny s faunou a flórou Chřibů.

zpět na stránku „Školní rok 2011/2012“