Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2011/2012 » Čarovné barvy země - II. ročník 2011-2012

Čarovné barvy země - II. ročník 2011-2012

II. ročník výtvarné soutěže - 2011-2012

ČAROVNÉ BARVY ZEMĚ

Cílem soutěže bylo podpořit tvůrčí potenciál žáků a studentů a rozvíjet jejich výtvarnou, především malířskou tvořivost, v úzké spojitosti s prostředím, v němž žijí. Předmětem soutěže jsou kolektivní malířské práce vytvořené přírodními jíly a z přírodních materiálů bez použití syntetických a jiných barev a pojidel.

Věkové kategorie soutěže a témata:

I. kategorie (9 až 11 let) – téma: Okouzlení přírodou

Děti se zamýšlejí nad tím, co člověku příroda dává. Je nositelkou lidské obživy, zdrojem vody, surovin atd., a to vše je potřeba chránit. Stejně jako pestrou škálu živočichů a rostlinstva, jež jsou potěchou nejen našich očí, ale jsou také součástí koloběhu života a světa (potravní řetězec, střídání dnů, ročních období apod.).

II. kategorie (12 až 15 let) – téma: Půda jako kronika

Vnímání půdy jako zdroje a nositelky informací o našich dávných předcích, jejich způsobu života, radostech a strastech pravěkých a středověkých obyvatel, kteří, stejně jako my, vytvořili cenné hodnoty pro následující generace. Archeologické nálezy jako odkazy paměti našich předků.

Žáci podílející se na soutěži:

I. kategorie (9-11 let)

- Jan Buchlovský

- Veronika Šlapalová

- Veronika Bartoníková

- Sára Jana Sekaninová

II. kategorie (12-15 let)

- Pavel Malík

- Lenka Moudrá

- Leona Strmisková

- Tomáš Buchlovský

- Lucie Slezáková