Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2013/2014 » Klub rodičů

Klub rodičů

Klub rodičů a přátel při ZŠ Archlebov

Při Základní škole Archlebov pracuje občanské sdružení Klub rodičů a přátel. Je dobrovolným sdružením rodičů a občanů, které pomáhá škole pomocí svých členů, materiálními a finančními prostředky při zajišťování výchovné činnosti a především se zaměřuje na mimoškolní aktivity žáků.

Pro žáky pořádáme různé akce kulturního, sportovního nebo poznávacího charakteru jako např. v minulých letech Drakiádu, soutěž v bowlingu, pěší výlety do Jalového dvora a na daňčí farmu v Želeticích, jednodenní výlety do ZOO ve Dvoře Králové, do ZOO, Anthroposu, Planetária a Technického muzea v Brně, na Macochu a na hrad Buchlov.

A co se dělo v roce 2013?

V lednu jsme, tak jako každoročně, organizovali spolu se základní školou VIII. školní ples, který je hojně navštěvován rodiči i bývalými žáky školy a má velmi dobrou úroveň. Krásná polonéza v provedení žáků školy, kulturní vystoupení, bohatá tombola, příjemná hudba a občerstvení jsou zárukou dobré zábavy.

V březnu proběhl turnaj ve stolním tenise „Archlebov open“ pro žáky 5. – 9. ročníku. Všem zúčastněným i vítězům jednotlivých kategorií Ondrovi Sedláčkovi a Lukáši Chytilovi byly rozdány hodnotné ceny.

A v dubnu se jelo na výlet. Dopoledne jsme se zastavili v areálu Živá voda v Modré u Velehradu, kde jsme se prošli proskleným tunelem, který vede pod hladinou rybníka. Kolem sebe jsme tak prosklenou stěnou viděli jesetery, sumce, vyzu velkou a také potápěče, který právě ze dna lovil láhev archivního vína. Někteří šťastlivci se s ním mohli i vyfotit. Vnitřní expozice nabídla i možnost osahat si ryby přímo. Tedy jejich sádrové napodobeniny, které v životní velikosti visely na stěnách. Poté jsme pokračovali autobusem do aquaparku v Uherském Hradišti, který je určen pro aktivní radovánky i relaxaci. Zatímco děti zažívaly adrenalin při svezení na tobogánech a divoké řece, rodiče se nechali masírovat tryskami v bazénu a whirlpoolech s teplou vodou. Cestou zpět jsme zastavili v motorestu Samota v Buchlovských horách nedaleko Koryčan, který má nádherně upravené okolí s atrakcemi pro děti a v ohradě pobíhají daňci, kozy a srnky. Toto místo určitě stojí za návštěvu.

V červnu jsme se podíleli spolu s dalšími spolky a sdruženími v obci na organizování Dne dětí. Pro děti byla nachystána na hřišti soutěžní stanoviště, kde plnily zadané úkoly.

V listopadu proběhl již tradiční Mikulášský karneval, který opět uváděli manželé Procházkovi a pro děti připravili nádherné odpoledne plné soutěží, tance a zpívání. Byla nachystána bohatá tombola a odměny. Přišel i hodný Mikuláš a rozdal dětem balíčky plné sladkostí.

V průběhu roku 2013 jsme finančně přispěli žákům základní školy na odměny za různé soutěže, na autobus na plavání a na výlet, na divadelní představení, výchovné koncerty a na testy SCIO, kterými jsou žáci už od nižších ročníků připravování na přijímací zkoušky. Přispěli jsme i na vzdělávací pořady z oblasti etikety a slušného chování. Předškoláčkům jsme v rámci adaptačního kurzu pro předškoláky koupili některé potřebné pomůcky a po nástupu do 1. třídy kapsáře k lavicím.

Budeme se i nadále snažit, aby naše činnost byla pro žáky prospěšná a všechny, kteří by se chtěli zapojit do práce v klubu rodičů, rádi uvítáme mezi námi.

Aquapark
Karneval 2013
Karneval 2013
Modrá