Základní škola a Mateřská škola Archlebov

Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2013/2014 » Klub rodičů

Klub rodičů

Klub rodičů a přátel při ZŠ Archlebov


Při Základní škole Archlebov pracuje občanské sdružení Klub rodičů a přátel. Je dobrovolným sdružením rodičů a občanů, které pomáhá škole pomocí svých členů, materiálními a finančními prostředky při zajišťování výchovné činnosti a především se zaměřuje na mimoškolní aktivity žáků.

Pro žáky pořádáme různé akce kulturního, sportovního nebo poznávacího charakteru jako např. v minulých letech Drakiádu, soutěž v bowlingu, pěší výlety do Jalového dvora a na daňčí farmu v Želeticích, jednodenní výlety do ZOO ve Dvoře Králové, do ZOO, Anthroposu, Planetária a Technického muzea v Brně, na Macochu a na hrad Buchlov.

 

A co se dělo v roce 2013?

V lednu jsme, tak jako každoročně, organizovali spolu se základní školou VIII. školní ples, který je hojně navštěvován rodiči i bývalými žáky školy a má velmi dobrou úroveň. Krásná polonéza v provedení žáků školy, kulturní vystoupení, bohatá tombola, příjemná hudba a občerstvení jsou zárukou dobré zábavy.

V březnu proběhl turnaj ve stolním tenise „Archlebov open“ pro žáky 5. – 9. ročníku. Všem zúčastněným i vítězům jednotlivých kategorií Ondrovi Sedláčkovi a Lukáši Chytilovi byly rozdány hodnotné ceny.

A v dubnu se jelo na výlet. Dopoledne jsme se zastavili v areálu Živá voda v Modré u Velehradu, kde jsme se prošli proskleným tunelem, který vede pod hladinou rybníka. Kolem sebe jsme tak prosklenou stěnou viděli jesetery, sumce, vyzu velkou a také potápěče, který právě ze dna lovil láhev archivního vína. Někteří šťastlivci se s ním mohli i vyfotit. Vnitřní expozice nabídla i možnost osahat si ryby přímo. Tedy jejich sádrové napodobeniny, které v životní velikosti visely na stěnách. Poté jsme pokračovali autobusem do aquaparku v Uherském Hradišti, který je určen pro aktivní radovánky i relaxaci. Zatímco děti zažívaly adrenalin při svezení na tobogánech a divoké řece, rodiče se nechali masírovat tryskami v bazénu a whirlpoolech s teplou vodou. Cestou zpět jsme zastavili v motorestu Samota v Buchlovských horách nedaleko Koryčan, který má nádherně upravené okolí s atrakcemi pro děti a v ohradě pobíhají daňci, kozy a srnky. Toto místo určitě stojí za návštěvu.

V červnu jsme se podíleli spolu s dalšími spolky a sdruženími v obci na organizování Dne dětí. Pro děti byla nachystána na hřišti soutěžní stanoviště, kde plnily zadané úkoly.

V listopadu proběhl již tradiční Mikulášský karneval, který opět uváděli manželé Procházkovi a pro děti připravili nádherné odpoledne plné soutěží, tance a zpívání. Byla nachystána bohatá tombola a odměny. Přišel i hodný Mikuláš a rozdal dětem balíčky plné sladkostí.

 

V průběhu roku 2013 jsme finančně přispěli žákům základní školy na odměny za různé soutěže, na autobus na plavání a na výlet, na divadelní představení, výchovné koncerty a na testy SCIO, kterými jsou žáci už od nižších ročníků připravování na přijímací zkoušky. Přispěli jsme i na vzdělávací pořady z oblasti etikety a slušného chování. Předškoláčkům jsme v rámci adaptačního kurzu pro předškoláky koupili některé potřebné pomůcky a po nástupu do 1. třídy kapsáře k lavicím.

 

Budeme se i nadále snažit, aby naše činnost byla pro žáky prospěšná a všechny, kteří by se chtěli zapojit do práce v klubu rodičů, rádi uvítáme mezi námi.

Fotografie

náhled fotografie 2311.jpg
Aquapark
náhled fotografie 2505.jpg
Karneval 2013
náhled fotografie 2313.jpg
Karneval 2013
náhled fotografie 2314.jpg
Modrá
náhled fotografie 2315.jpg
Motorest Samota
náhled fotografie 2316.jpg
Motorest Samota
náhled fotografie 2318.jpg
Ples 2013
náhled fotografie 2319.jpg
Ples 2013
náhled fotografie 2321.jpg
Ples 2013
náhled fotografie 2323.jpg
Turnaj ve stolním tenise
náhled fotografie 2324.jpg
Turnaj ve stolním tenise
náhled fotografie 2325.jpg
Turnaj ve stolním tenise

zpět na stránku „Školní rok 2013/2014“


nahoru


Copyright © 2007 – 2012 Základní škola a Mateřská škola Archlebov

Webdesign © 2007 – 2012 StastnyWeb