Nacházíte se: www.zsarchlebov.cz » Akce školy » Školní rok 2011/2012 » Celostátní soutěž "O nejkrásnější vánoční ozdobu"

Celostátní soutěž "O nejkrásnější vánoční ozdobu"

Celostátní soutěž
O nejkrásnější vánoční ozdobu

Žáci 9. ročníku se zúčastnili celostátní soutěže O nejkrásnější vánoční ozdobu. Tuto soutěž organizuje Producentské centrum Profil Mariánské Lázně.
Žáci vytvořili dvě skupiny – dvojčlennou a tříčlennou. V nich se domluvili, z čeho ozdobu vyrobí a jak ozdobu vyrobí. Hlavní podmínkou byl průměr ozdoby – minimálně 40 – 60 cm, se závěsem na pověšení. Obě skupiny vytvářely ozdoby z překližky a z masivu za použití lepení lepidlem Herkules.
Žáci pracovali na projektu během předmětu Člověk a svět práce. Výroba byla náročná hlavně z důvodu rozměrů ozdoby.
Projekt probíhal na přelomu října a listopadu 2011. Do projektu se zapojili vybraní žáci 9. ročníku – Tomáš Buchlovský, Pavel Malík, Leona Strmisková, Filip Šibal, Nikola Válková. Ve skupinách výborně spolupracovali a vytvořili krásné ozdoby, které byly odeslány do soutěže. V soutěži bylo hodnoceno 2500 výrobků.
Ozdoba Hvězda se umístila na 80. místě, ozdoba Andělíčci se umístila na 40. místě.
Všem žákům děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy!

zpět na stránku „Školní rok 2011/2012“